Spindle motorlarınız (HF-500) küçük görünüyor. 

Bu iş kalitesini etkiler mi?

Bir çok müşterimizden benzer sorular alıyoruz. Spindle motorlar CNC makinesinin boyuyla orantılıdır. STEPCRAFT CNC makineleri 800W 'lık motorla; 123 cm x 245 cm boyunda bir CNC makinesinin 2.5kW'lık bir motorla yapacağı işin aynısını yapar. Ancak, o makine kadar hızlı ve güçlü şekilde çalışmayacaktır. 

Yani endüstriyel bir makinede 60 mm/san hızla ve yüksek güçte bir spindle motor ile çalışıyorsanız, aynı işi STEPCRAFT Masaüstü CNC router sisteminde, 800 wat bir motorla ama 30 mm/san hızla yaparsınız. Aynı zamanda endüstriyel makineye göre her defasında daha az talaş çıkartarak çalışırsınız. 

Aynı zamanda şunu da göz önünde tutmak gerekir ki, endüstriyel kalitede 2.2 kW gücünde ve su soğutmalı ve hız kontrollü bir spindle motorun fiyatı, STEPCRAFT CNC router fiyatından bile pahalı olabilir. 

Eğer mükemmel hassasiyete sahip ve her türlü işi yapabileceğiniz, ancak endüstriyel sistemde olduğu gibi agresif olmayacak bir sistemi kabul ediyorsanız, STEPCRAFT size herşeyi sunan masaüstü bir CNC sistem olacaktır.