M Serisi 

Endüstriyel Çözümler

3 Farklı Boyut

STEPCRAFT M-Serisi 3 farklı boyutta satışa sunuluyor.

STEPCRAFT M-Serisi, Şimdiye Kadar Üretilen En iyisi!

Gereksinimiz olan tüm alan!

STEPCRAFT M-Serisi CNC makineleri arasında çok yönlülük arasında ilk sıradadır. Freestyle Milling™ (Serbest frezeleme) özelliği ile, iki farklı makine tablası yüksekliğiyle, bu CNC şimdiye kadar başka hiç CNC’de görmediğiniz özelliklere sahiptir, İster geniş metal plakalar, ister ahşap ve hatta isterseniz makineyi üzerine koyacağınız zemini işleyebilirsiniz! Bu CNC ile sadece 24 saat 7 gün freze yapmakla kalmaz, çok sayıda aksesuarını kullanarak aynı zamanda isterseniz 3 boyutlu baskı, lazer kazıma, 3 boyutlu tarama, köpük kesme, dekupaj gibi farklı işleri de yapabilirsiniz. 


Bu özellikler STEPCRAFT M-Serisini eğitimde, üretim ortamında, fabrikada, atölyelerde eşsiz bir makine yapar.  

STEPCRAFT M serisi CNC sektörüne yerinden oynatacak bir makine. Bu fiyata, bu boyutlarda, yeri, duvarı, tavanı, kapıyı, masayı işleyecek bir makine yok. Yüksek Alman teknolojisiyle endüstriyel bir çözüm, olağanüstü hassasiyet, sizin de seri üretimde fabrika sahibi olmanızı sağlıyor. 

M Serisi bilgisayar destekli bireysel ve seri üretim ortamında yeni standartları getiriyor. Bu çok güçlü CNC makinesi etkinlik, hassasiyet ve kaliteyi, çağdaş endüstriyel tasarımla birleştiriyor, endüstriyel uygulamalar için özel olarak üretiliyor.  Makinenin çok farklı işlevleri var, D serisi makinelerimizde kullanılan tüm aksesuarlar ve araçlar M serisinde de kullanılabiliyor. Hem mobil, hem de endüstriyel bir makine. 


İki farklı düzeyde makine tablası konumu

Resimde de görüleceği gibi tablanın hem altında hem de aynı düzeyde iki farklı seviyede  T-kanal tabla konumu oluşturulabilir.  

Bosch Rexroth Bilyeli Yatak Kılavuz sistemİ

90º Dirsek T-kanal Tabla

Bu T-kanal tabla sistemiyle malzemeleri y eksenine dik olarak bağlayıp kenarlarını işlemek mümkün olmaktadır.                             (Bu dirsek tabla ayrıca satılmaktadır.)

Yarı-Kapalı Döngü Sistemi

Semi-closed loop system, yani yarı kapalı döngü sistemiyle Stepmotorlar Servo motor gibi çalışmakta, makinenin hassasiyeti mükemmel hale gelmektedir.

IGUS Dişli Vida sistemi

CNC pazarındaki standart üstü kalitede çalışan bir vidalı mil sistemi varsayılan sistem olarak kullanılmaktadır. 

Opsiyonel HIWIN Bilyeli Vidalı Mil

HIWIN Bilyalı Vidalı Mil yükseltmesini seçerseniz backlash değerini sıfıra indirir geri-kaçmayı yok edersiniz. HIWIN Bilyeli Vida yükseltmesi de opsiyonel olarak sunuluyor.

Esnek kablo kanalı tutucular

X ekseni üzerinde hareket sırasında kablo kanallarının hareketini sağlamak için esnek kablo kanalı tutucular bulunmaktadır.

43 mm Araç tutucu

STEPCRAFT'ın kullanım kolaylığı sağlayan ve tüm makinelerinde standart özellik olan 43mm araç tutucu hızlı bağlama ve çözme anlamında çok işlevli farklı araçların kullanımı sağlıyor

Freestyle Milling yani Serbest Frezeleme

Frezeleme, laser kazıma ya da 3B baskı, nerede ne zaman dilerseniz! STEPCRAFT M Serisi Freestyle Milling™ özelliğine sahip dünyadaki ilk ve tek makinedir.

Basitçe anlatmak gerekirse makineyi frezelemek istediğiniz here takın ya da yerleştirin, gerisini o halletsin. Nasıl iyi değil mi? 

STEPCRAFT mühendisleri sağolsun, makinenin iki farklı düzeyde tasarlanan ve tamamen çıkartılabilen tablasıyla, makinenin oturduğu zemini de işlemesi artık mümkün.

Yok artık demeyin, M-Serisini deneyin.!

Bütün bu özellikler, M-Serisini dünyanın en çok yönlü CNC makinesi yapıyor.