UCCNC 

Kontrol Sistemi

UCCNC makine kontrol yazılımı olup STEPCRAFT sistemleri ve araçları için optimize edilmiştir. CNC makinelerinde yazılım çeşitleri bilgisayarlardaki yazılım çeşitleriyle daha iyi anlaşılabilir. UCCNC, Mach3 gibi yazılımlar aslında bilgisayardaki Windows, Linux, Unix, DOS, freeDos, BIOS, OS gibi işletim sistemlerine benzer. UCCNC her ne kadar bir yazılım olsa da, STEPCRAFT makinelerinde bir kontrol sistemine dönüşür. STEPCRAFT makinelerinde kullanılan UCCNC sistemi içinde paralel modül, dongle (motion controller / şifresiyle), USB kablo ile gelir. UCCNC bir anlamda Mach3++ gibi de düşünülebilir. 

CNC'ye yeni başlayanların kulaktan dolma duydukları ve sektörde de bir çok kişinin kavram kargaşası yaşadığı bir olay da kontrol sistemiyle CAD/CAM programlarıdır. Bu iki yazılım elma-armut betimlemesinde olduğu gibi tamamen farklıdır. Yine bilgisayar örneğini kullanırsak, kontrol sistemi nasıl bilgisayardaki işletim sistemine karşı geliyorsa, CAD/CAM programları da bilgisayar ortamında kullanılan Ofis paketleri, excell, power point gibi yazılımlara karşılık gelir.

En çok sorulan sorulardan birisi kontrol sistemiyle CAD/CAM programlarının uyumlu olup olmadığıdır. Bu soru yine konuya uzak olmaktan kaynaklı bir sorudur. Bir CAD/CAM programının kontrol sistemiyle uyumlu olmaması kabul edilemez. Öyle bir durumda o CAD/CAM programını kullanmamak gerekir ya da CAD/CAM programı olduğunu söylemek zor olur. STEPCRAFT Türkiye tüm makinelerini UCCNC içinde olacak şekilde satışa sunar. ülkemizde UCCNC olmadan STEPCRAFT makinesi satışı yapılmamaktadır. UCCNC fiyatı makine fiyatlarının içindedir.

Ürün ayrıntıları

SKU: 10109

Satıcı: Stepcraft GmbH & Co. KG/ Stepcraft Türkiye

TEKNİK ÖZELLİKLER


TESLİMAT 

MİN. SİSTEM

KULLANILDIĞI MAKİNELER