Amana Katı Karbür 3,2mm 3 Ağız, Yukarı Talaş, 6mm sap çaplı küresel freze

Teknik Özellikler:

2 boyutlu ve 3 boyutlu engravürleme amaçlı olarak, plastik, alüminyum ve ahşap üzerinde CNC ile işleme yapmak için idealdir. Yüksek mukavemetli küresel ucu düşürülmüş adımlamayla mükemmel 2 boyut/3boyut yüzeyler çıkartırken; patentli ZrN kaplaması (fiziksel buharla çökeltme sürecinden geçmiş) eskimeye karşı yüksek direnç kazandırırken, daha keskin kenarlar, daha uzun kullanım ömrü, daha az sürtünme ve daha az ısınma sağlar. 

Bazı Amana uçlarında işleme ucu çok küçük çaplarda olup her türlü malzemenin talaşını boyut olarak kaldırmaya uygun üretilmektedir. Ancak 60.000 RPM'e kadar dayanıklılık açısından bu bıçak enderdir. Bu bıçakta; talaşı yok etmek için doğrudan hava soğutma, daha soğuk işleme her zaman daha iyi sonuçlar ve kullanım ömrünün uzamasını sağlayacaktır. 

Amana Tool®'un Çağdaş Malzeme Temizleme Geometrisi (Modern Materials Finishing Geometry (MMFG) yüksek dayanıklılık, çoklu-ağız, Zirkonyum Nitrür kaplama (ZrN) ile tasarlanmış; güç, temiz yüzey işleme ve uzun yıllar kullanım için havacılık sektöründeki gereksinimlere göre üretilmiş bir bıçak.  

Uygulama Alanları

Ürün ayrıntıları

Şu malzemelerde mükemmel sonuçlar verir:


Zirkonyum Nitrit Kaplamanın yararları

İnanılmaz hassas iş üretir

optimize edilmiş ağız teknolojisi ve düşük TIR (Total Indicated Runout: Toplam Gösterilen Salgı) temiz kesimleri garanti eder, özellikle zımparalama ve çapağı azaltır.  

Karbür kenarlar üzerindeki seramik daha sert ve keskin iş yapılmasını sağlayarak, daha uzun bir kullanım ömrü de sunar. Aynı zamanda ağızlara malzeme dolmasını da engeller.  

PVD seramik kaplama; yumuşak, yapışkan ve abrasif malzemelerin işlenmesi için tasarlanmıştır. 

tek paslı derin kesmeler için daha yüksek orana sahiptir. 

yüksek ağız kapasitesi daha yüksek hızlarda daha çok talaş kaldırılmasını sağlar. Kaplamasız uçlara göre daha hızlı ve daha etkin çalışmayı sağlar. 

Ağız geometrisi işaret köpükleri, işaretleme levhaları, sert ağaç, termoplastik ve fenolik kompozitlerin kesimi için optimize edilmiştir. 

saw blade guidelines for safetyUYARI! Bu bıçakla asla demir içerikli metaller kesmeye çalışmayınız. Kesim kalitesini kontrol edip, hız ve derinliği en iyi değerlere ayarlayınız.  


Not: Bu bıçak çok yüksek kalitede ve özenle üretilmiş olup 60,000 RPM'e kadar devirlerde çalışabilir. talaş kaldırma oranınızı ve hızınızı uygun şekilde hesaplayınız. En iyi sonucu almak ve daha uzun kullanım sürelerine sahip olmak için; sıvı soğutma veya hava soğutma kullanabilirsiniz.  


*Coroplast® yumuşak plastik levhalar olup, süper yumuşak ve süper esnek PVC'den üretilmiştir.


**Expanded polypropylene (EPP) poliproplenin bir köpük formudur.  

***Ethafoam, Polietilen ve polilam; dayanıklı, esnek, kapalı hücre köpükler yethylene and Polylam are durable, flexible, closed-cell foams with excellent memory.


Plastik Frezeleme: Frezeleme sürecinde tüm plastikler farklı davranır. Bu nedenle, ilk ve en çok ısı değerine dikkat edilmelidir. Isı talaşı ve yüzey temizliğini en çok belirleyen değerdir. Bazı Amana gravürleme bıçakları çok küçük çaplarda olur ve bu da kaldırdıkları talaşın küçük olmasına neden olur. Ancak bu bıçaklar 60.000 RPM'e (rotation per minute: dakikadaki dönüş sayısı) kadar çalışabilir. Özellikle doğrudan bıçak ucuna yönlendirilmiş bir hava püskürtülmesi işlenecek malzeme yüzeyinin ve frezelemenin kalitesini artırır. Önerilen başlangıç en az 18,000 RPM'dir. Bu değerden başlanarak artırılıp en uygun dönüş hızı bulunabilir.