Amana Katı Karbür 0,8mm 3 Ağız, Yukarı Talaş, 6mm sap çaplı küresel freze 

 Kullanıldığı malzemeler (mükemmel sonuç alınan malzemeler)

Ürün ayrıntıları

2 boyutlu ve 3 boyutlu engravürleme amaçlı olarak, plastik, alüminyum ve ahşap üzerinde CNC ile işleme yapmak için idealdir. Yüksek mukavemetli küresel ucu düşürülmüş adımlamayla mükemmel 2 boyut/3boyut yüzeyler çıkartırken; patentli ZrN kaplaması (fiziksel buharla çökeltme sürecinden geçmiş) eskimeye karşı yüksek direnç kazandırırken, daha keskin kenarlar, daha uzun kullanım ömrü, daha az sürtünme ve daha az ısınma sağlar. 

Bazı Amana uçlarında işleme ucu çok küçük çaplarda olup her türlü malzemenin talaşını boyut olarak kaldırmaya uygun üretilmektedir. Ancak 60.000 RPM'e kadar dayanıklılık açısından bu bıçak enderdir. Bu bıçakta; talaşı yok etmek için doğrudan hava soğutma, daha soğuk işleme her zaman daha iyi sonuçlar ve kullanım ömrünün uzamasını sağlayacaktır. 

Amana Tool®'un Çağdaş Malzeme Temizleme Geometrisi (Modern Materials Finishing Geometry (MMFG) yüksek dayanıklılık, çoklu-ağız, Zirkonyum Nitrür kaplama (ZrN) ile tasarlanmış; güç, temiz yüzey işleme ve uzun yıllar kullanım için havacılık sektöründeki gereksinimlere göre üretilmiş bir bıçak.  

En doğru kullanım hızı, malzeme, işlemler ile ilgili olarak Uç,Malzeme, Hız ve Devir sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Uygulama Alanları

Zirkonyum Nitrit Kaplamanın yararları


Teknik Özellikler:

Bu ürünü firmamızdan satın alan müşterilerimize talep ederlerse; vectric ve Fusion 360 biçimn dosyalarını gönderebiliriz. Bu hizmet sadece bu ürünü firmamızdan alan müşterilerimize verilir.  

UYARI! Bu bıçakla asla demir içerikli metaller kesmeye çalışmayınız. Kesim kalitesini kontrol edip, hız ve derinliği en iyi değerlere ayarlayınız.  

Not: Bu bıçak çok yüksek kalitede ve özenle üretilmiş olup 60,000 RPM'e kadar devirlerde çalışabilir. talaş kaldırma oranınızı ve hızınızı uygun şekilde hesaplayınız. En iyi sonucu almak ve daha uzun kullanım sürelerine sahip olmak için; sıvı soğutma veya hava soğutma kullanabilirsiniz.  

*Coroplast® yumuşak plastik levhalar olup, süper yumuşak ve süper esnek PVC'den üretilmiştir.

**Expanded polypropylene (EPP) poliproplenin bir köpük formudur. 
***Ethafoam, Polietilen ve polilam; dayanıklı, esnek, kapalı hücre köpükler yethylene and Polylam are durable, flexible, closed-cell foams with excellent memory.

Plastik Frezeleme: Frezeleme sürecinde tüm plastikler farklı davranır. Bu nedenle, ilk ve en çok ısı değerine dikkat edilmelidir. Isı talaşı ve yüzey temizliğini en çok belirleyen değerdir. Bazı Amana gravürleme bıçakları çok küçük çaplarda olur ve bu da kaldırdıkları talaşın küçük olmasına neden olur. Ancak bu bıçaklar 60.000 RPM'e (rotation per minute: dakikadaki dönüş sayısı) kadar çalışabilir. Özellikle doğrudan bıçak ucuna yönlendirilmiş bir hava püskürtülmesi işlenecek malzeme yüzeyinin ve frezelemenin kalitesini artırır. Önerilen başlangıç en az 18,000 RPM'dir. Bu değerden başlanarak artırılıp en uygun dönüş hızı bulunabilir. 

HDPE ve Plastik malzemelerin kesiminde bıçağa doğrudan hava üflenmesi malzemeyi soğuk tutar ve talaşın kesim alanından uzaklaştırılmasını sağlar. Eğer mümkünse talaş kaldırma yüksekliği olarak ağız (flüt) başına 0,125mm kullanınız. Makinenizi 10,000 RPM x 2 flüt x .125mm hızla çalıştırmak 2.560mm / dakika yatay hıza tekabül eder. Plastik keserken kenarlarda çapak olması beklenen bir durumdur.