3B Dokunmatik uç ile hangi programları kullanabiliriz?

3B dokunmatik uç STEPCRAFT CNC üzerine bağlanıldığında UCCBC kontrol sistemimizle birlikte mükemmel olarak çalışır. Müşterilerimize makineyle birlikte verdiğimiz UCCNC 3D Touch Probe ATC arayüzü açıldığında çıkan pencere, 3 boyutlu dokunmatik ucu kullanmak için her işleve sahiptir. 

UCCNC açıldıktan sonra ilk yapmanız gereken tarama yapacağınız cismin dış sınırlarını gösteren bir g-code oluşturmanızdır. Bunun için CUT2D veya Vcarve Desktop gibi bir yazılımı kullanabilirsiniz. 

Ardından, UCCNC arayüzü üzerinde çıkan makroya tarama hassasiyetini girebilirsiniz. Sonra da tarama işlemini yaparsınız. UCCNC size tarama sonunda cismin dokunulan yüzeylerinin koordinatlarından oluşan bir metin dosyası, bir koordinat bulutu çıkaracaktır. 

Bu metin dosyasını Meshlab gibi ücretsiz bir yazılım ile STL dosyası ya da başka bir 3 boyutlu dosya formatına döndürebilirsiniz. Meshlab yazılımını ücretsiz indirmek için www.meshlab.net sitesine gidebilirsiniz.  

SEPCRAFT makinesine sahip olmayan kullanıcılar, makro ve diğer işlevleri kendi yöntemleriyle çözebilirler. Firmamız STEPCRAFT müşterilerimiz dışındaki müşterilere kurulum desteği vermemektedir. 

3 boyutlu dokunmatik ucun nasıl kullanıldığına dair, STEPCRAFT.us yani STEPCRAFT Amerika tarafından oluşturulan şu videoyu izleyebilirsiniz.