Haberler

Başarıda Mucitler Atölyesinin Katkısı

Balıkesir Sanayi Odası´nın katkılarıyla Kasım/2018´de oluşturulan mekatronik atölyesinde öğrenciler (MakerLab) çalışmalarına son sürat devam ediyor. Bu atölyede yarışmalara hazırlanan öğrenciler, İTÜ Robot Olimpiyatlarındaki başarılarıyla çalışmalarını taçlandırdılar. Devlet Fen Liseleri arasında ilklerden olan mekatronik atölyesi, bundan böyle öğrencileri nice başarılara taşımaya hazır.

Malzemeleri tedarik sürecinde olan 2. atölyenin de çok yakında hizmete gireceği belirtiliyor. 

Balıkesir Fen Lisesinde bulunan STEPCRAFT D/2.600 Dikey İşletim Sistemi HF500 Spindle motor, lazer başlık ve diğer aksesuarlardan oluşuyor.

STEPCRAFT Türkiye Ailesinin bir üyesi olan Fen Liseli öğrencileri ve kıymetli öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

Balıkesir Şehit Turgut Solak Fen Lisesi, STEPCRAFT D/2.600 ile geliştirdikleri robotlarla İTÜ Robot Olimpiyatlarında iki birincilik aldı.

Balıkesir Şehit Turgut Solak Fen Lisesi, çok değil bundan 6 ay önce, 2018 yılı başında STEPCRAFT D/2.600 makineyle ailemize katıldılar. Balıkesir'in önde gelen Ar-Ge Firmalarından ARGEMSAN Firmasının desteğiyl edinilen bu makine kısa zamanda öğrencilerin elinde bir Ar-Ge Fabrikası haline geldi.

Okul Müdürü Mehmet Emin Batmaz'ın yönetiminde, Danışman Öğretmen Mustafa Taşçı'nın kılavuzluğunda, Balıkesir Fen Lisesi öğrencileri, İTÜ Robot Olimpiyatlarında iki farklı dalda altın madalya kazandı. 

Kategori adı: Senaryo   Robot adı: Sistem  Alp Sencer Özdemir 

Kategori adı: Merdiven Çıkan Robot adı: Robot10   Sıla Başak Akçal

Takımda yer alan öğrenciler: Tuğçe Tepe, Sıla Başak Akçal, Sude Gökalp, Çağla Çelik, Alpsencer Özdemir, Berkant Daş