Q SERİSİ ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER

STEPCRAFT Q.204 

Özellikleri için tıklayınız

Fiyat Hesaplamak için tıklayınız

3 Farklı Boyut

STEPCRAFT Q-Serisi 3 farklı boyutta satışa sunulacaktır. Q204 ile 623mm x 1223mm alanında işleme yapılabilirken, bu değer Q404 için 1223mm x 1223mm, Q408 için ise 1223mm x 2446mm değerlerinde olacaktır.  

Qserisiölçüler.png

CNC'de Yeni Bir Çağ Başlıyor

Artık fahiş bedellerle makine almaya son veriyoruz. Yüksek Alman teknolojisiyle endüstriyel bir çözüm, olağanüstü hassasiyet, sizin de seri üretimde fabrika sahibi olmanızı sağlıyor. 

Q Serisi bilgisayar destekli bireysel ve seri üretim ortamında yeni standartları getiriyor. Bu çok güçlü CNC makinesi etkinlik, hassasiyet ve kaliteyi, çağdaş endüstriyel tasarımla birleştiriyor, endüstriyel uygulamalar için özel olarak üretiliyor. 

Dakikada 10 metreye varan işleme hızıyla; ahşap, plastik, alüminyum, pirinç, karbon, strafor ve kompozit gibi farklı özelliklere sahip malzemeleri etkin ve hassas şekilde işleyebiliyor. 

Zekice Birleştirilmiş Malzemeler

Q-Serisinin başarısının arkasındaki en önemli sırlardan birisi, alüminyum ve çelik bileşenlerin zekice bir araya getirilmiş olmasıdır. Bu şekilde sağlamlık ve yüksek ağırlıklarda en az titreşimle çalışma olanağı sağlanmaktadır. Q.204 makine gövdesi yoğunlaştırılmış güçlü alüminyum çekmelere sahip olmanın yanında, 6 adet alüminyum güçlendirici bar ile darbelere karşı sağlamlaştırılırken, gantry kolları 5 katmanlı çelik konstrüksiyon ile üretilmiştir. Lineer kılavuz sistemi All-Steel Motion System® (tümüyle çelik sistem) adını verdiğimiz ve firmamıza ait olan bir teknolojiyle üretilmiş, çapı Ø 20 mm olan çelik şaftlar ile ağır yükleme kapasitelerine ulaşılmıştır. 

Özel Üretim Sürücü Bölümü

Y ekseninde bulunan sürücü bölümü, aktif olarak soğutulan iki step motor içerir. Bu şekilde bilyalı vida ve içinden geçtiği somun sistemi kararlılıkla hareket eder. Böylece, sistemin çevikliği, hassasiyeti ve kararlılığı güvence altına alınır. Z-eksenindeki 6 T-kanal ile farklı araçların eklenebilmesine olanak sağlanmıştır. Elektronik genişleme kutusu, sinyal ile çalışan bileşenlerin eklenmesine kolaylaştırırken, makine tablası t-kanal şeklinde ahşap bileşenlerden tasarlanmıştır. LED aydınlatma ile iş alanın en iyi aydınlatmaya ulaştırılıp, çalışma verimliliği artırılmaktadır. İsteğe bağlı farklı araçlar Q-Serisine eklenerek kullanılabilir. 

OneTech Quality Philosophy

OneTech kalite felsefemiz, her makinenin tamamen elle ve bu makineye atanmış bir teknisyen tarafından yüksek hassasiyette kalite kontrolünün yapıldığını gösterir.

Sadece başarılı bir testten ve tüm işlevlerin doğru olarak çalıştığı onaylandıktan sonra bir STEPCRAFT Q-Serisi makine pazara sunulacaktır. Bu nedenle her makine ilgili personele ait bir OneTech kalite etiketi bulunmaktadır.

Özgün test protokolü ve üretilen test iş parçası makineyle birlikte müşteriye gönderilmektedir. 

Not: MDF'den olan T-kanal tabla, aşınma olabileceği için, sıvılarla kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.  

Hassasiyet

Q Serisi, yüksek kaliteli iş üretimi sürecinde azami kararlılığı ve en iyi hassasiyeti gösterir. Bunu sağlamak için, makinenin kasasına 10 farklı çelik çubuk parçasıyla güçlendirme yapılmış, özellikle yüksek güç isteyen aşırı yük binen bölümlerde mükemmel dayanıklılık elde edilmiştir. Ayrıca, innovatif özelliğe sahip sürücü bölümleri yüksek düzeyde çalışma etkinliği sağlayarak, +/- 0,015 mm gibi çok düşük dişli vida boşluğu (backleash) ve tekrarlanabilirlik sağlamaktadır.

 

10.jpg

Güçlendirilmiş Makine Kasası

Y ekseni boyunca 280 mm uzunlukta 10 alüminyum çubuk bar ile kasanın dayanıklılığı en üst sınırlara çıkartılmıştır. 

 

12.jpg

Çelik Elemanlar

Q-Serisi makinelerin üretiminde, aşırı güç binen ve yüksek dayanıklılığa gereksinim duyulan alanlarda, çelik bileşenler kullanıldı. Örneğin gantrinin üst bölümü 5 katmanlı ve yüksek kalitede boyanömış çelik elemanlarla üretilmiştir.

6.jpg

Özel Üretim Sürücü Bölümü

Y ekseninde bulunan sürücü bölümü, aktif olarak soğutulan iki step motor içerir. Bu şekilde bilyalı vida ve içinden geçtiği somun sistemi kararlılıkla hareket eder. Böylece, sistemin çevikliği, hassasiyeti ve kararlılığı güvence altına alınır. 

Tasarım ve İşlev

Çağdaş ve modern bir makine olarak, Q-Serisi tasarım ve işlev açısından mükemmele ulaşır. Bu kalite, STEPCRAFT'ın alüminyum çekmeleri ve çelik elemanların çok zekice ve ağır yüke karşı konumlandırılmasına bakıldığında hemen anlaşılabilir. Ama aynı zamanda Z-ekseni ve lineer kılavuzların, bakım yapılabilmesi için çok rahatça ulaşılabilecek şekilde tasarımı da bu kaliteyi güçlendirir. Bu şekilde, Q-Serisi innovatif çözümleri çağdaş endüstriyel tasarımla birleştirmektedir. Sonuç! ALMAN MALI...

kablo-koruma.jpg

Gizli Kablo Yönlendirmesi       

The STEPCRAFT Q-Serisi istisnai mükemmelliğe sahip çok kararlı IGUS kalite yönlendirmesine sahiptir. Bu kılavuzlar CNC makinesi içinde enerji zinciriyle güven içinde ve işten zarar görmemesi için gizli şekilde yönlendirilmiştir.

materialmix.jpg

Zekice Birleştirilmiş Malzemeler

​​Q-Serisinin başarısının arkasındaki en önemli sırlardan birisi, alüminyum ve çelik bileşenlerin zekice bir araya getirilmiş olmasıdır. Bu şekilde sağlamlık ve yüksek ağırlıklarda en az titreşimle çalışma olanağı sağlanmaktadır. 

elektronik-kutusu.jpgElektronik Genişleme Paneli 

Q-Serisine ait bütün sinyal ve kontrol kabloları, X-ekseni üzerindeki Elektronik Genişleme Panelinde bir araya gelir. Kullanılan araçlar, elektronik malzemeler veya aksesuarlar, Elektronik Genişleme Panelinde rahatlıkla makineye bağlanabilir.  

Kalite

Güçlü CNC sistemleri, yüksek kaliteli kararlı elemanlarla yapılandırılmış olmalıdır. 

Lineer kılavuzların yapılandırması, özel olarak tasarlanmış STEPCRAFT buluşu olan All-Steel Motion System®  teknolojisine dayanmaktadır. Bu teknoloji bir taraftan çok yüksek yükleme kapasitelerine olanak verirken, diğer taraftan bakımı kolay, çok kararlı, toza ve talaşa karşı duyarsız ve korunaklı çalışmayı da sağlar. 

Makine yüzeyinde beyaza boyanmış MDF T-kanallı tabla ya da T-Kanal alüminyum tablayla mükemmel düzeyde mengeneleme sağlanmaktadır. Bu özellikler Q Serisinin endüstriyel uygulamalar için mükemmel kalitede çalışmasını sağlamaktadır. 

farkliaraclar.jpg

Esnek Z Araç Tutucu​​

Farklı özelliklere sahip araçların sabitlenmesini sağlamak amacıyla, Z eksenine 6 adet T-kanal döşenmiştir. Bu şekilde Alet tutucunun yüksekliğini de çok daha iyi ayarlayabilmek mümkün olmuştur. Z eksenini tam yüksekliğiyle kullanmak mümkündür.

7.jpg

All-Steel Motion System®   ​​​​​​

Lineer kılavuzların yapılandırması, özel olarak tasarlanmış STEPCRAFT buluşu olan All-Steel Motion System®  teknolojisine dayanmaktadır. Bu teknoloji bir taraftan çok yüksek yükleme kapasitelerine olanak verirken, diğer taraftan bakımı kolay, çok kararlı, toza ve talaşa karşı duyarsız ve korunaklı çalışmayı da sağlar. ​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​

OneTech.jpg

ONETECH ​​​​​

OneTech kalite felsefemiz, her makinenin tamamen elle ve bu makineye atanmış bir teknisyen tarafından yüksek hassasiyette kalite kontrolünün yapıldığını gösterir.

Sadece başarılı bir testten ve tüm işlevlerin doğru olarak çalıştığı onaylandıktan sonra bir STEPCRAFT Q-Serisi makine pazara sunulacaktır. Bu nedenle her makine ilgili personele ait bir OneTech kalite etiketi bulunmaktadır.

Özgün test protokolü ve üretilen test iş parçası makineyle birlikte müşteriye gönderilmektedir. 

Etkinlik

Q-Serisinin birinci sınıf elemanları ve kullanılan innovatif teknoloji, farklı malzemeler üzerinde çok yüksek hassasiyette frezeleme sonuçlarını getirirken, diğer taraftan frezeleme ve üretim sürecinin zaman ve maliyet açısından da çok yüksek etkinlikte olmasını sağlar.  

ahsap-islerken.jpg

En Düşük Makine Saati Oranı

Akıllıca tasarımı, lineer kılavuzların tamamen çelik yuvalarda olması, bakım için her yere kolay erişim, güvenilir sürücü üniteleri sayesinde Q-Serisi makinelerimiz, Almanya fiyatlarına göre (Q.204 için hesaplanmıştır), 5 Avro gibi inanılmaz düzeyde bir çalışma-saat maliyetine sahiptir. 

aluminyumfreze.jpg

Farklı Türde Malzemeleri İşleyebilme

Dakika 12 metre gibi mükemmel bir çalışma hızıyla, ahşap, plastik, alüminyum, pirinç, karbon, kompozit gibi farklı özelliklerdeki malzemeler çok hassas şekilde işlenebilir.

SC-Germany_ft_SC-Turkey_Q204 low.jpg

Stepcraft Türkiye farkıyla

Zumbul olarak Türkiye Masaüstü CNC pazarındaki 3 yıllık deneyimimizi, endüstriyel CNC ürünlerine de taşıyoruz. Bir satıcı değil, CNC ile çıkacağınız yolda çözüm ortağınız oluyoruz. 
Resim: Soldan sağa Peter Urban, Markus Weder, Thomas Semmler, Can Koçak, Ali Nihat Yazıcı 12 Temmuz 2018

Q ve D serilerinin Karşılaştırılması

Q ve D Serisi makinelerin işlevleri, boyutları ve özelliklerini karşılaştırmak için TIKLAYINIZ