Servis ve Garanti Koşulları

GARANTİ KOŞULLARI

Stepcraft Türkiye tarafından satılan tüm STEPCRAFT üretimi olan ürünler; üretim hatalarına karşı 2 yıl (M serisi makine parçaları 3 yıl) garantilidir. Sarf malzemeleri (tüm uçlar-takımlar, filamentler, takım tutucu pensler, ATC magazin, eksoz adaptörü fırçası, lazer hava filtresi, Y ekseni kayışı, lineer sistemlerde taşıyıcı arabalar, HIWIN sistemlerin somunlar, karbon fırçalı motorların kömürü, motor rulmanları, motor mekanik parçaları ve pensler vb.) ve Q serisi makineler ile Q Serisinde kullanılan aksesuar bu kapsamda değildir.

AMB motorları, YFM22Z, YFM22-SU-ATC, YFM22-SU motorları 1 yıl garantilidir. Karbon fırçalı motorların kömürleri, motorların mekanik parçaları kullanım hatalarına karşı garanti kapsamında değildir.

STEPCRAFT makinelerinin tümü, her CNC makinesinde olduğu gibi topraklaması sorunsuz olan şehir şebekesiyle çalışır. Topraklama needeniyle anakart, sürücü ve UCCNC dongle arızalarının tümü garanti kapsamı dışındadır. 

Garanti koşulları içerisinde sadece üretim hatası olan malzemeler yer almaktadır. Yanlış kullanımdan doğacak malzeme arızaları garanti kapsamında değildir. Bir ürün ile ilgili arıza olması durumunda ilgili malzeme firmamızın ön görüşü alınarak tarafımıza iletilir. Garanti kapsamındaysa firmamız tarafından gereği yerine getirilir. 

GARANTİ BOZULMASINA NEDEN OLAN DURUMLAR

STEPCRAFT ürünleri ya da herhangi bir aksesuarına firmamızın yazılı (e-posta ya da faks) ile izni ve bilgisi dışında yapılan müdahalelerde garanti bozulabilir. OTK-3, HF-500, Lazer DL445, PH40, ATC switch box ve buna benzer aksesuar ürünlerimizin kontrol ünitelerinin açılması, değişiklik yapılması, makinenin kontrol kartlarına, paralel kartına ya da motorlarına firmamız dışında her ne şekilde olursa olsun müdahale edilmesi sonucunda ortaya çıkabilecek hasarlar garanti dışında olup, genel garanti koşullarının da sona ermesine neden olur. 

Ayrıca firmamızın üretimi dışında olan farklı ürünlerin makinelerimize takılması durumunda ortaya çıkabilecek tüm zararlar, her ne koşulda olursa olsun garantinin bozulmasına neden olur. Firmamız, makinelerimizin teknik özellikleri, pin tabloları, başka aksesuarların makinelerimize uygulanmasındaki yöntemlere ilişkin olarak DESTEK Sayfamızda bulunan kitapçıklarda her türlü bilgiyi vermektedir. Bu bilgiler dışında farklı aksesuarların uygulanmasına yönelik gelebilecek bilgi talepleri kabul edilmez. 

KURULUM VE EĞİTİM

Kurulum ve eğitim satış günündeki kampanya koşullarına göre fiyatlarımıza dahil olup, Ankara teslimatı olarak değerlendirilmektedir. Başka illerde teslimat, proforma faturada özel bir hüküm olmadıkça, satış fiyatına dahil değildir. Talep edilmesi durumunda aşağıdaki fiyatlar uygulanacaktır.

SERVİS VE BAKIM

Eğer firmamız tarafından yerinde müdahale talep ediliyorsa, ulaşım ve servis ücreti alınır. Ulaşım ve servis ücretlerimiz farklı iller için ekte verilmektedir.

Makinenin kullanımından doğan bakım gereksinimleri bedeli karşılığında deneyimli ve yetkili personelimiz tarafından yapılabilir.

Belirtmek isteriz ki, Desktop makinelerimiz (D.300, D.420, D.600, D.840) endüstriyel ürünler değildir. Endüstriyel çözümlerimiz Q ve M serilerinde mevcuttur. Makinelerin kötü kullanımından dolayı oluşan kalibrasyon ihtiyaçları masaüstünde son derece sık karşılanan bir durumdur. Müşterilerimizin makineyi kullanım sırasında bu hususa özen göstermesinde yarar görüyoruz. Makine Ankara’daki merkezimize gönderilirse bakımı için her bakımda bir kez olmak üzere (bakım süresince gerekebilecek yedek parça hariç: örneğin trigger kayışı) sabit bakım ücreti uygulanır.

Servis talebi için lütfen yanda yer alan linkte bulunan servis formunu indirin, doldurun ve bize iletin:          SERVİS FORMU      iletim için e-posta: bilgi@stepcraft-turkiye.com 

Eğer personelimizin yerinde bakım yapması isteniyorsa günlük bakım ücreti ve ayrıca ulaşım ve servis bedeli de alınabilir.

BAKIM ÜCRETLERİ

D.Serisi

Bakım Ücreti Firmamızda

(bakım başına bir kez)

Bakım ücreti yerinde

(günlük)

D.300 1.200 TL 1.500 TL
D.420 1.500 TL 1.800 TL
D.600 1.800 TL 2.200 TL
D.840 2.200 TL 2.500 TL

 

M.Serisi

Bakım Ücreti Firmamızda

(bakım başına bir kez)

Bakım ücreti yerinde

(günlük)

M.500 1.600 TL 2.000 TL
M.700 2.000 TL 2.400 TL
M.1000 2.500 TL 3.000 TL

 

Q Serisi

Bakım Ücreti Firmamızda

(bakım başına bir kez)

Bakım ücreti yerinde

(günlük)

Q.204 ---- 3.000 TL
Q.404 --- 5.000 TL
Q.408 ---- 7.500 TL


Ayrıca kullanılan malzeme ücreti müşteriye bildirilerek tahsil edilir. Yerinde bakım durumunda aşağıda belirtilen ulaşım ücretleri ayrıca alınır. 

EĞİTİM ÜCRETLERİ

İlk eğitimden sonra (bu eğitim ücretsizdir) tekrar eğitim talep edilmesi durumunda günlük 2.500 TL+KDV eğitim ücreti uygulanır. Ayrıca, ulaşım için de ulaşım ücreti alınır. 

ULAŞIM ÜCRETLERİ

Yerinde bakım, servis ve garanti için kullanılacaktır. Bu ücretler tek bir gidiş geliş için uygulanmaktadır. 

Şehrin Ankara’ya Mesafesi

 

Ankara

1000 TL

0-200 km

1.500 TL

200-500 km

3.000 TL

500 km’den fazla

4.500 TL

 

AMB Motor Bakım ücretleri

AMB motorların yılda bir kez kollektör ve manyetik bilezik bakımı yapılması motorun çalışma verimliliği açısından önemlidir. Bu bakım ücreti 64€ + KDV bedelle yapılmaktadır. Ayrıca parça değişimi olması durumunda ücreti alınacaktır. Onarım amacıyla açılan tüm motorlarda kömür değişimi de bu bedele dahil olarak yapılır.   

Tüm bu ücretler 15 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

Tüm fiyatlarımız KDV hariçtir.

Online bağlantı, eğitim ve telefonla desteklerimiz yine ücretsiz verilmeye devam edecektir.

Destek saatlerimiz hafta içi ve 09:00 – 19:00 arasındadır.

Acil taleplerde fiyatlar değişebilir.

STEPCRAFT Türkiye (Zumbul ARGE Elektronik Makine İmalat Sanayi ve Tic Ltd Şti) dilediği zaman yukarıdaki koşullarda değişiklik yapabilir. 

Yasal durum: 

Firmamız tarafından satılmayan, ülkemize millileştirme yapılmadan giren STEPCRAFT ürünlerine firmamız tarafından garanti ve servis verilmez. Firmamız vergi kaçağı olan ürünlere kimden ve nasıl alınırsa alınsın destek vermeyi reddeder. Bu şekilde ülkemize kaçak olarak sokulan ürünler ile ilgili doğabilecek her türlü sorumluluk ürünü ülkemize sokan kişi ya da şirketleri bağlar.